КОГНІТИВНО-ПОВЕДІНКОВА ТЕРАПІЯ
Когнітивно-поведінкова терапія (KПT) - це популярна та ефективна модель психотерапії, яку використовують професіонали у всьому світі та в різних дисциплінах у галузі психічного здоров'я.
Достатня кількість досліджень підтвердила її ефективність. Метод KПT розглядається як науково обґрунтований та корисний для більшості проблем психічного здоров'я, з якими стикаються клієнти в клінічній практиці.
Основна ідея когнітивної психотерапії полягає в тому, що всі здобуті знання перетворюються на схеми чи/або шаблони, які зберігаються в пам'яті, і витягуються звідти за необхідності.
Когнітивно-поведінковий підхід орієнтований на виявлення та зміну негативних шкідливих поглядів, думок, оцінок та стратегій поведінки людини, щоб допомогти подолати емоційні та поведінкові проблеми.
Основним завданням когнітивного психотерапевта є пошук найбільш ефективних та природних методів психіки для отримання та обробки інформації.
Когнітивний психолог працює з когнітивними процесами, що відбуваються в людському розумі: пам'ять, увага, емоції, відчуття, уява, мислення, прийняття рішень.
KПT використовує широкий арсенал технік, які використовуються індивідуально з кожним клієнтом для досягнення терапевтичних цілей.